Wyżywienie

Wyżywienie

WYŻYWIENIE

Mieszkańcy mają zapewnione całodzienne wyżywienie składające się z czterech posiłków: śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Ponadto w Domu są dostępne przez całą dobę, w wyznaczonych punktach, podstawowe produkty żywnościowe oraz napoje. Mieszkańcy mogą także przyrządzać sobie posiłki z własnych produktów w kuchenkach urządzonych do tego celu.

Posiłki wydawane są w następujących godzinach:
– śniadanie: 8.00 – 10.00,
– obiad: 12.00 – 14.00,
– podwieczorek: 15.00 – 17.00,
– kolacja: 18.00 – 20.00.

Spożywanie posiłków odbywa się w jadalniach, a na indywidualne życzenie mieszkaniec może również spożywać posiłki we własnym pokoju.  

Posiadamy w swoich zasobach dwie kuchnie centralne. Jedna w obiektach znajdujących się w Pleszewie, a druga w obiektach w Fabianowie. Jadłospisy są przygotowywane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami żywieniowymi przez wykwalifikowaną dietetyczkę zatrudnioną w naszym Domu. W tworzeniu jadłospisów biorą również udział Kierownicy Kuchni, a zatwierdzane są one przez Kierownika Działu Medyczno – Opiekuńczego oraz Dyrektora. Podczas przygotowywania jadłospisów bierzemy również pod uwagę propozycje i uwagi mieszkańców, które są przekazywane przez Radę Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Zapewniamy również posiłki dietetyczne zgodnie ze zleceniami lekarza. Przygotowujemy posiłki we własnym zakresie, ze świeżych produktów dostarczanych do nas na bieżąco i według potrzeb. Zatrudniony personel kuchenny stara się by walory smakowe i estetyczne przygotowywanych potraw były jak najwyższej jakości.

EnglishGermanPolish
MENU