Senior+

Senior+

Jesteś Seniorem? Sprawdź co dla Ciebie oferujemy

Dzienny Dom Senior+ w Pleszewie zrzesza seniorów Powiatu Pleszewskiego, nieaktywnych zawodowy, którzy ukończyli 60 lat. Oferujemy ciepły posiłek, opiekę pielęgniarską, wsparcie psychologa oraz umożliwiamy korzystanie z rehabilitacji. Nasz klub posiada kuchnię wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, w której można rozwijać swoje umiejętności i pasje kulinarne, biblioteczkę bogatą w ciekawe pozycję i nowości wydawnicze, komputer z dostępem do Internetu, telewizor, pomieszczenie do wypoczynku, podręczną pralnię, ogród pełen zieleni, w którym można odpocząć i zrelaksować się.

Prowadzony jest ciekawy program terapeutyczny. Organizowane są spotkanie integracyjne z różnych okazji np. Dnia Babci, Dziadka, Dnia Rodziny, Dnia Godności itp. Spotkanie z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych, młodzieżą szkół średnich, emerytami, rencistami. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Wspólnie śpiewamy, tańczymy i rozwijamy wszelakie pasje np. szydełkowanie, robótki ręczne, wycinanie z drewna, krawiectwo, fotografia, a osoby chętne mają do dyspozycji rowery.

Organizujemy spotkania Karnawałowe, Walentynkowe, Andrzejkowe, Imieninowe oraz wspólnie świętujemy Wielkanoc i Wigilię. Uczestnicy mają możliwość wyjazdu do kina, teatru, muzeum, na koncerty oraz na zorganizowane wycieczki i pielgrzymki. Wspólnie grillujemy i spotykamy się przy ognisku. Raz w tygodniu seniorzy mają możliwość wyjścia na Basen.

Codziennie przed obiadem przychodzi rehabilitant, prowadzi ćwiczenia usprawniające dobrane do indywidualnych potrzeb uczestników, a w sali rehabilitacyjnej można korzystać z roweru stacjonarnego, bieżni, fotela masującego i innych sprzętów wspomagających sprawność. W Dziennym Domu można wziąć udział w warsztatach artystycznych, kulinarnych, muzycznych, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, z psychologiem, pielęgniarką, dietetyczką, w zajęciach edukacyjnych, ogrodniczych, świetlicowo – relaksacyjnych. Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie, a tematyka poszczególnych zajęć omawiana jest wspólnie z seniorami i dostosowana jest do ich możliwości, potrzeb i zainteresowań.

EnglishGermanPolish
MENU