
Ubieranie choinki przyjęło się w domach katolickich, jednak nie od razu zostało zaaprobowane przez Kościół. Tradycja ta istniała już u pogan i miała charakter magicznego rytuału mającego zapewnić ludziom bezpieczeństwo, dostatek, zdrowie i szczęście. Nasi mieszkańcy w przygotowaniach do Świąt wspólnie ubrali choinkę na Stołówce oraz robili stroiki świąteczne na pokoje.












