Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Konkurs na najpiękniejszy wianek

Aby wziąć udział w konkursie, uczestniczki musiały same zebrać kwiaty oraz zaprojektować i wykonać swój wianek. Wszystkie prace okazały się tak piękne, że konkurs nie został rozstrzygnięty. Każda z prac okazała się wyjątkowa, pełna promiennych barw, delikatnego zapachu, wzbudzająca głębokie doznania estetyczne. Każda zasłużyła na najwyższą ocenę.

Silwoterapia w kompleksie Pałacowo Parkowym w Dobrzycy

W ramach zajęć terapeutycznych grupa mieszkańców naszego Domu wyjechała do Dobrzycy. W parku podziwialiśmy platana klonolistnego, który jest jednym z największych w Polsce. Wśród starych drzew zobaczyliśmy drzewa posiadające status pomnika przyrody. Swoją urodą zachwycały nas kolorowe pawie. W czasie zajęć towarzyszyły nam odgłosy ptaków zamieszkujących park oraz piękny zapach kwitnących akacji i innych kwiatów

Wycieczka do Taczanowa

Las taczanowski cechuje się szczególnym bogactwem florystycznym, zajmuje powierzchnię około 1900 ha i wchodzi w skład tzw. Dąbrów Krotoszyńskich, obejmuje największe skupienie dąbrów w Europie Środkowej. Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi w tak cudownym otoczeniu. Wyjazd zakończyłyśmy wspólnym biesiadowaniem przy grillu.

Plener Malarski pt.”Kolory Lata”

Plener malarski pt.”Kolory Lata” pod takim tytułem Mieszkanki mile spędziły czas na malowaniu obrazów. Każda z uczestniczek mogła wykazać się nie tylko talentem ale i wyobraźnią, fantazją oraz zaprezentować bogatą paletę barw używając dowolnej techniki.

Wycieczka do Dobrzycy

Nasze mieszkanki wybrały się na wycieczkę do Dobrzycy. Po spacerze po XVII wiecznym parku pełnym pomników przyrody, zwiedzałyśmy rezydencję generała Augustyna Gorzeńskiego w której zebrano wspaniałe eksponaty. Sam pałac jest przykładem architektury barokowo-klasycznej z cechami stylu romantycznego.

Kącik Piękności

21 maja 2021 na oddziale w Fabianowie odbył się kącik piękności. Podczas zajęć kosmetycznych, mieszkanki zapoznały się z zasadami poprawnej pielęgnacji skóry. Uczestniczki oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu dbania o cerę poddały się zabiegom z zastosowaniem peelingu, masażu twarzy oraz maski aloesowej. Z zajęć każda z Pań wyszła nie tylko zrelaksowana ale i z nienagannym

Ogród Sensoryczny

Wiosna rozkwita w pełni w DPS. Nasi Mieszkańcy mają okazję podziwiać piękne okazy roślinności w Ogrodzie Sensorycznym, który znajduje się na terenie Naszego Domu.  Chętnie dbają o króliczki oraz kurki, a także pielęgnują rośliny oraz systematyczne nawadniają roślin.  

Grill Majowy

Dnia 12 maja odbył się w Naszym domu grill. Mieszkańcy spotkali się przy grillu na długo oczekiwaną majówkę. Pogoda w tym dniu dopisała, dobry humor i nastrój towarzyszył wszystkim uczestnikom.

Piknik na oddziale III

 Piknik, to jedno z przyjemniejszych wydarzeń kiedy za oknem sprzyjająca pogoda. Możemy spędzić trochę czasu razem, relaksując się i podjadając smakołyki. Chętni mogą poświęcić ten czas na aktywność ruchową grając w różne gry i biorąc udział w zabawach.

Zielony Zakątek

Tworząc nasz „Zielony Zakątek”, każda z nas mogła poczuć się projektantką własnej przestrzeni. Ogród, to nie tylko zabawa ale i duma z dobrze wykonanej pracy, możliwość przyjemnego spędzenia czasu na powietrzu i „dreszczyk emocji”- uda się czy nie?

Zajęcia beauty

Nasze Panie chętnie dbają o swoją urodę. Wraz z początkiem Wiosny Mieszkanki zdecydowały się na zmianę fryzury oraz zapoznały się z tajnikami makijażu.

Montaż słowno – muzyczny Konstytucja 3 Maja

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3-go Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą, regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Najważniejsze informacje o tym wydarzeniu mieszkanki z oddz.III przedstawiły w montażu słowno-muzycznym.

EnglishGermanPolish
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST
MENU