Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Wystawa Pana Krzysztofa Szulca

Pan Krzysztof Szulc mieszkaniec naszego Domu jest autorem wielu prac plastycznych. Mieszkaniec z zaangażowaniem wykonuje: ołtarzyki, ogródki, zagrody itp. a wszystko z drobnych elementów jak kamyczki ozdobne, drewno, wiklina. Prace są precyzyjnie wykonane często z bardzo małych elementów.

Grzybobranie

Wspaniały sposób na odpoczynek, bezpośredni kontakt z naturą i co najważniejsze kosze pełne grzybów. Podczas kilkugodzinnego pobytu w lesie mieszkańcy wraz z opiekunami spacerowali i zbierali grzyby. Podopieczni wykazali się dużą wiedzą, a zarazem ostrożnością w zbieraniu różnych gatunków grzybów. Grzybobranie okazało się bardzo udane, sprawiło nam wiele radości i satysfakcji. Po udanym grzybobraniu mieszkańcy

Pleszewskie Linie Autobusowe

Mieszkańcy naszego Domu korzystają z usług Pleszewskich Linii Autobusowych, które są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki takim udogodnieniom mieszkańcy mogą dotrzeć do różnych miejsc na terenie miasta co im bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Narodowe czytanie

Narodowe czytanie to organizowana od 2012 roku przez prezydenta Polski cykliczna akcja, której najważniejszym punktem jest publiczna lektura wybranego dzieła w tysiącach różnych miejsc na świecie z udziałem całej rzeszy słuchaczy. W bieżącej edycji wydarzenia czytamy „Moralność Pani Durskiej” Gabrieli Zapolskiej, której 100 rocznica śmierci przypada w grudniu tego roku. Mieszkańcy naszego Domu chętnie włączyli

Aktywni mieszkańcy

Lato dobiega końca, mieszkańcy jednak nadal aktywni, chętni do spacerów, przebywania na świeżym powietrzu.

Plener malarski pt.”Barwy Jesieni”

Dziś zorganizowano plener malarski pt. „Barwy jesieni” na tarasie mieszkania „Arkadia”. Zastosowano różne techniki malarskie. Dzięki temu nasze Panie mogły rozwinąć swoją wyobraźnię i zmysł piękna.

Poszukiwanie oznak Jesieni

Pogoda dopisywała dlatego poszłyśmy na spacer ulicami Fabianowa w poszukiwaniu oznak jesieni w przyrodzie. Nazbierałyśmy jarzębinę, kwiaty polne. Na boisku zrobiłyśmy sobie przerwę na przekąski oraz śpiew i taniec piosenek biesiadnych.

Grill na Pożegnanie Lata

W ostatnie dni ciepła tego roku zorganizowano wspólne grillowanie na pożegnanie lata. W oczekiwaniu na kiełbaski panie uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy taniec, grały w piłkę i bawiły się chustą klanza.Uwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa dyskotekowa.

Sport to zdrowie

Grupa pań uczestniczyła w turnieju gry w koszykówkę. Śmiechom i zdrowej rywalizacji nie było końca. Do tego potrzebna jest odpowiednia taktyka i spryt. Ważne jest to, że Panie poruszały się bo sport to zdrowie.

Zajęcia terapeutycznej- Masa Solna

Masa solna jest doskonałym tworzywem do zabawy. Dzięki niej można stworzyć własnoręcznie wspaniałe rzeczy. Wspólne lepienie z masy solnej pozwala nam na spędzenie bardzo efektywnie razem czasu i zacieśnienie relacji. Nasi mieszkańcy wyczarowali grzybki, jeżyki, liście oraz inne rzeczy które później będą malować.

Rozwiązywanie krzyżówek

Nie od dziś wiadomo, że powszechną formą rozrywki dla osób w różnym wieku są krzyżówki. Naukowcy twierdzą, że rozwiązywanie krzyżówek jest jednym z ćwiczeń intelektualnych, które w dużym stopniu wpływa na naszą pamięć i sprawność umysłową. Dlatego też Nasi mieszkańcy chętnie uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych poprzez rozwiązywanie krzyżówek.

Wyjazd nad Zalew do Gołuchowa

Na początku lipca odbyła się wakacyjna wycieczka nad zalew w Gołuchowie. Nasi mieszkańcy korzystali ze spacerów oraz z kąpieli wodnych i słonecznych, pod opieką kadry terapeutycznej. Kolejny taki wyjazd już wkrótce. Nasi mieszkańcy nie mogą się już go doczekać.

EnglishGermanPolish
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST
MENU