Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Dzieci z Przedszkola z Lutyni

Dziękujemy bardzo za odwiedziny w naszym Domu przedszkolaków z Lutyni. Przedstawiły one baśń ” Dziewczynka z zapałkami” , starsze dzieci śpiewały kolędy i tańczyły. Nasze Panie natomiast pokazały jasełka „W drodze do Betlejem”. Taka integracja wzbudziła dużo pozytywnych emocji i wzruszeń.

Dzieci z Przedszkola „Słoneczne” grupa Maki

Dzieci z Przedszkola „Słoneczne” grupa Maki wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym. Dzieci doskonale odegrały role poszczególnych postaci z betlejemskiej szopki. W drugiej części spotkania przygotowanej z okazji dnia BABCI i DZIADKA dzieci wystąpiły z wierszykami i piosenkami z okazji tego święta wprowadzając mieszkańców w niezwykły nastrój. Po przedstawieniu przedszkolaki wręczyły podopiecznym naszego Domu piękną laurkę z

Kolędowanie z Wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 3

W polskiej tradycji katolickiej jeszcze przez pewien czas można zachować świąteczny, bożonarodzeniowy wystrój oraz śpiewać kolędy może tak być do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwyczajowo nazywanym świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W związku z tym w dniu dzisiejszym odwiedzili Nas wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie.Nasi mieszkańcy przy akompaniamencie gitary, skrzypiec

Zabawa Karnawałowa

Karnawał to wspaniały czas przepełniony muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla Naszych Mieszkańców to niezwykły dzień, bardzo lubiany przez podopiecznych dostarczającym im wielu przeżyć i radości. Z tej okazji zaprosiliśmy zaprzyjaźniony Dzienny Dom Senior+ z Pleszewa, oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Pleszewa.  

Dzień Babci i Dziadka

Wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach zrobili ogromną niespodziankę Naszym mieszkańcom.  Z Okazji Dnia Babci i Dziadka obdarowali Naszych podopiecznych skarpetkami oraz pięknymi życzeniami. Serdecznie dziękujemy za pamięć.  

Hej kolęda, kolęda

Nawiedził nas ks. M. Piekarski z wizytą duszpasterską. Poświęcił Dom i mieszkanki. Następnie Panie wspomniały przeżyte Święta poprzez wiersze i wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu wielkiego społecznika Pani M. Ciesielczyk. Wszystkim udzieliła się radosna atmosfera.  

Wolontariusze z ZSUG w Pleszewie

17 stycznia w sali widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie spotkali się seniorzy z WOLONTARIUSZAMI Z Zespołu Szkół Usługowo Gospodarczych przy grach planszowych. Podopieczni mieli okazje kolejny raz spotkać się z młodzieżą, porozmawiać, pograć, wymienić się własnymi doświadczeniami.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3

17 stycznia w sali widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie spotkali się seniorzy z uczniami 2c i wychowawczynią Panią Ivettą Olińską. Uczniowie w pięknie przygotowanych strojach przedstawili programy artystyczne: „Zima”, „Jasełka”. Na zakończenie złożyły życzenia podopiecznym z okazji zbliżających się Dni Babci, Dziadka i odśpiewały radosne piosenki: „Jakie babciu lubisz kwiatki” i „Laurka”.    

Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu dzisiejszym obejrzeliśmy wystawę Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. Prace są wykonane przez mieszkańców Pleszewa. Wśród szopek znalazła się również praca Naszego mieszkańca Pana Krzysztofa Szulca.

Zajęcia kulturalne

Dziś odwiedziliśmy Zajezdnię Kultury w Pleszewie gdzie obejrzeliśmy wystawę kartek Bożonarodzeniowych. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Pleszewie gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „Oddech miasta”.  

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pleszewie. Podopieczni przy akompaniamencie organ zaśpiewali kolędy. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Wspólne kolędowanie

Z koronami na głowach, w barwnych strojach, przy śpiewie kolęd, Trzej Królowie i Anioł przeszli korytarzami Domu zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania. Odwiedzili mieszkańców w pokojach oraz Dyrekcję i personel. W całym budynku rozbrzmiewał radosny śpiew kolęd.

EnglishGermanPolish
MENU