Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Pożegnanie Lata

Lato małymi krokami odchodzi, żegnamy piękne upalne dni. 14 września 2023 roku mieszkańcy naszego domu spotkali się z młodzieżą z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie podczas pożegnania lata. Było wspólne grillowanie, smaczne ciasto i kawa. Nie zabrakło rozmów seniorów z młodzieżą i miło spędzonego czasu.

Pielgrzymka do Lichenia

31 sierpnia wybraliśmy się na pielgrzymkę do Lichenia. Uczestniczyliśmy we mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Na trasie naszej pielgrzymki znalazł się Kościół św. Doroty oraz Golgota. Przy wyjeździe z Lichenia zatrzymaliśmy się w Lasku Grąblińskiego – miejscu objawień matki Boskiej. Mimo zmęczenia wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Wycieczka do Raszkowa

Wybrałyśmy się do Raszkowa, bo piękne okolice są także blisko nas. Z zabytków widziałyśmy: Rynek i Ratusz z XIX w., Kościół Podwyższenia św. Krzyża, pomniki poświęcone walczącym mieszkańcom w powstaniu wielkopolskim. Na koniec spacerowałyśmy wokół Zalewu i relaksowałyśmy się na placu zabaw.

Plażowanie nad jeziorem

Trzeba wykorzystać lato na plażowanie dlatego pojechałyśmy nad jezioro Piaski- Szczygliczka. Panie pływały, spacerowały brzegiem jeziora, opalały się, zakopywały w piasku. Mogły wykazać się siłą na placu ze ścianką wspinaczkową. Humory wszystkim dopisywały.  

Park Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Korzystając z ładnej pogody Nasi Mieszkańcy wybrali się na spacer do Parku w Dobrzycy. Na niewielkim terenie widoczne są trzy osie widokowe, powiązane z pałacem i budowlami urozmaicającymi architekturę parkową, która założeniu temu dodaje wiele urody. Panteon, grota czy ośmiokolumnowy monopter na sztucznej wyspie znajdującej się na tzw dużym stawie, wraz z tutejszymi alejami, polanami

Wyjazd na Biesiadę do DPS Kalisz

22 lipca 2023r. mieszkańcy naszego Domu zostali zaproszeni na Biesiadę „Na Ludową Nutę” z okazji 35 – lecia DPS Kalisz. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości. Imprezie towarzyszyła muzyka ludowa. Uczestnicy zabawy mieli możliwość spędzenia uroczych chwil na świeżym powietrzu. W przerwach muzyki odbywały się konkursy: zręcznościowy, prezentacja wianków, kulinarny oraz zbieranie grzybów, w którym

Park w Gołuchowie

W ramach zajęć terapeutycznych grupa mieszkańców 21 lipca br. wyjechała do Gołuchowa.  Pokazowa Zagroda Zwierząt jest zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Zajmuje powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu. Żyją w niej żubry, koniki polskie, daniele i dziki.  Park w Gołuchowie, poza walorami krajobrazowymi, posiada świetnie opisane arboretum, dzięki któremu nie dość że poznaliśmy

Wielobój Sportowy

Dnia 14 lipca 2023r. na terenach zielonych DPS w Pleszewie odbył się Wielobój Sportowy. Mieszkańcy naszego Domu, podopieczni Dziennego Domu Senior + oraz podopieczni z DPS Kalisz i Ostrów Wlkp., wzięli udział w następujących konkurencjach: – Kręgle – Boule – Rzut do kosza – Rzut do tarczy – Rzut woreczkami – Rzut ringiem. Uczestnicy otrzymali

Lawendowe zajęcia terapeutyczne

Corocznie nas zachwyca, odpowiednio przycinana powiększa swoją objętość a zapach lawendy unosi się w całym pomieszczeniu. Podczas zajęć terapeutycznych wykorzystaliśmy Lawendę, która stwarza mnóstwo możliwości. W ramach zajęć wykonaliśmy: wianki, bukieciki, saszetki zapachowe itp. Ze sznurka makramy zrobiliśmy wazoniki do której umieściliśmy bukieciki.

Lipowe Love

Dziś na zajęciach Panie zbierały lipkę, którą oddzielały od liści, następnie posegregowały do suszenia na zimowe napary. Rozmawiałyśmy także o właściwościach leczniczych i użytkowych tej rośliny. Na zakończenie odbyła się degustacja ziołowych herbatek.  

Silwoterapia

Silwoterapia to metoda oparta na kontakcie z przyrodą. Przebywanie na łonie natury, pośród drzew z dala od ruchu ulicznego wycisza, odpręża, relaksuje, poprawia zarówno stan psychiczny jak i fizyczny. Celem tego rodzaju zajęć jest rozładowanie napięć, rozluźnienie i uspokojenie.

Wycieczka do Gołuchowa

Lato to taka pora roku, gdy jeździmy nad morze, jeziora, baseny. I nasze Panie wyruszyły nad zalew do Gołuchowa. Tam korzystały z kąpieli słonecznych, spacerowały, pływały i błogo spędzały czas. A do tego pogoda dopisywała.  

EnglishGermanPolish
MENU