Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Występ Iluzjonisty Pana Sławomira Jenerowicza

W dniu 3 marca 2020r. z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy Pana Sławomira Jenerowicza. Pan Sławomir zapewnił naszym podopiecznym mnóstwo wrażeń wprowadzając ich w świat magii i iluzji, a przede wszystkim w bardzo dobry nastrój. Występ budził wśród wszystkich zgromadzonych ogromne emocje i podziw dla talentu naszego gościa. Największą atrakcją było: włożenie ręki w szklaną szybę,

Ostatki

25 lutego 2020r. odbyły się Ostatki, czyli ostatnie dni karnawału które mają wielowiekową tradycję.  Od dawna świętowano je, jedząc słodkie i tłuste potrawy oraz spotykając się na balach. Również nasi mieszkańcy pożegnali karnawał na wspólnej zabawie przy skocznej muzyce, a jeżeli do tego dodamy pyszne smakołyki, to radość dla oka, ucha i brzucha.

Zabawa Walentynkowa

14-ego lutego obchodzony jest powszechnie jako Dzień Zakochanych. Również u nas nie zabrakło walentynkowego akcentu. Zorganizowaliśmy zabawę taneczną. Parkiet non stop wypełniony był znakomitymi tancerzami. Aby wzmocnić siły podczas pląsów mieliśmy przerwę na słodki poczęstunek i kawę. Ten dzień był szczególny Nasza Mieszkanka Pani Halina obchodziła 90 urodziny z tej okazji odśpiewaliśmy Sto Lat.  

Kolędowanie „Mater Mea”

W dniu 19 stycznia odbyło się wspólne kolędowanie Naszych Mieszkanek z Fabianowa z grupą „Mater Mea” z Rozdrażewa.

Zespół tańca ludowego Swojacy

Żywą lekcję folkloru przedstawił nam 17 stycznia Zespół Tańca Ludowego Swojacy z miejscowości Moszczanka – Skrzebowa. Zespól zaprezentował taneczno – muzyczny spektakl kolędowy. Dziękujemy bardzo za przybycie i zapraszamy ponownie.zaprezentowaliśmy nasz  w Pleszewie.

Montaż słowno -muzyczny pt.” Hej kolęda, kolęda”

10 stycznia 2020 r. mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w montażu  słowno – muzycznym pt. „Hej kolęda, kolęda”. Wystąpił również Chór Męski Harmonia z Pleszewa. Były wiersze, kolędy, a także wspólne śpiewanie z publicznością.  Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej spędzili miłe chwile na rozmowach przy słodkim poczęstunku.

Orszak Trzech Króli

W dniu 7 stycznia odbyło się kolędowanie połączone z Orszakiem Trzech Króli. Kolędnicy przy dźwięku kolęd odwiedzili mieszkańców w pokojach oraz Dyrekcję i personel Domu. W całym budynku rozbrzmiewał śpiew kolęd.

Przedstawienie dzieci z Przedszkola Słoneczne pt. „Świąteczne spotkanie”

Dzieci z Przedszkola Słoneczne z grupy „Maki” odwiedzili nasz Dom. Przedszkolacy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była piosenkami świątecznymi, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Wysiłki małych aktorów nagrodzone zostały gromkimi brawami oraz słodyczami. Dzieci wręczyły wszystkim mieszkańcom upominki.

Orszak Trzech Króli

06 stycznia 2020 r. mieszkańcy Naszego Domu wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Po Mszy Św. odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta na Rynek gdzie przy Szopce Bożonarodzeniowej wspólnie śpiewano kolędy.

Życzenia Świąteczne

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy Sylwestrowej życzą Mieszkańcy, Dyrekcja i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie    

Wspólne kolędowanie

W czwartek Naszych mieszkańców odwiedziły dzieci z Przedszkola Niezapominajka z Pleszewa. Dzieci zaśpiewały kolędy oraz rozdały kartki świąteczne z życzeniami.

„Świąteczne spotkanie” dzieci z Przedszkola Słoneczne Pleszew

Dzieci z Przedszkola Słoneczne w Pleszewie z grupy Żonkile odwiedziły Naszych Mieszkańców z przedstawieniem „Świątecznego spotkania” oraz z własnoręcznie wypisanymi kartkami świątecznymi.

EnglishGermanPolish
MENU