Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Zabawa Integracyjna w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie

26 czerwca zostaliśmy zaproszeni na spotkanie integracyjne „Kotlińska Integracja 2024”do Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Było bardzo słonecznie, więc impreza odbyła się w plenerze pod namiotami. Gospodarze powitali gości i zaprosili do wspólnej zabawy wszystkich uczestników. Występ artystyczny w wykonaniu Mieszkańców kotlińskiego Domu wzbudził duże zainteresowanie. Oczywiście nie zabrakło tańców, które zintegrowały wszystkich gości. Serdecznie

Park w Dobrzycy

Korzystając z letniej pogody Nasze Mieszkanki wybrały się na spacer do Parku w Dobrzycy. Wśród pięknej zieleni i śpiewu ptaków odwiedziliśmy wiele zakątków tego wspaniałego miejsca. Dzień udał się znakomicie.

Polarnik Adam Włodarczyk

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Włodarczykowi za przeprowadzenie prelekcji obrazującej przebieg wypraw na Spitsbergen. Dziękujemy za wiele ciekawych wiadomości oraz wprowadzenie nas do niezwykłego świata podróży. Życzymy dalszych niezapomnianych podróży, pełnych radości i nowych odkryć.  

Plener Malarski „Kwiecista Łąka”

Mieszkańcy podczas warsztatów malarskich w plenerze doskonalili umiejętności plastyczne. Swoich sił spróbowali również Ci, którzy nigdy nie malowali. Powstałe obrazy inspirowane były kwiecistą łąką. Podczas malowania słuchaliśmy polskiej muzyki o tematyce letniej.  

Powitanie Lata

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Fabianowie wspólnie witaliśmy Lato biesiadując w stylu Boho. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Dogoterapia

Dogoterapia jest formą wspomagającą rehabilitację, psychoterapię oraz edukację, odnajduje zastosowanie z pełnym powodzeniem we współpracy z osobami niepełnoprawnymi, chorymi oraz z ludźmi zdrowymi niezależnie od wieku. Obecność psa na zajęciach, staje się motywacją do podejmowania działań, przynosi ukojenie i radość, odrywa od codziennej rzeczywistości. Rozpoczynamy naszą przygodę z przepięknym Owczarkiem Belgijskim Dźeki.

Pielgrzymka do Lichenia

W dniu dzisiejszym. została zorganizowana pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. W wyprawie uczestniczyli Mieszkańcy którzy wzięli udział we Mszę Świętej, a następnie zwiedzili bazylikę i jej otoczenie. Nie zabrakło też czasu na zakup drobnych pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale zadowoleni Mieszkańcy wrócili do Domu.  

Integracja. Powitanie Lata

W Naszym domu odbyła się impreza Powitanie Lata. Był Środowiskowy Dom samopomocy z Fabianowa, Wigor Plus z Pleszew i grupa mieszkańców z DPS Pleszew. Nasza grupa teatralna przedstawiła scenkę pt. „Morskie opowieści”. Były rozmowy, tańce i biesiada.

Turniej Tańca

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie braliśmy udział w Turnieju Tańca. Wykonanie rytmicznych kroków w stylu Bollywood wszystkich nas pozytywnie zaskoczyło. Dziękujemy za zaproszenie.  

Kino „Jedno Życie”

W dniu dzisiejszym Nasi Mieszkańcy wybrali się do kina Hel na film „Jedno Życie”. Film okazał się bardzo poruszający.

Silwoterapia

Silwoterapia  terapia polegająca na kontakcie z przyrodą, dla mieszkańców naszego DPS organizowane są wycieczki i spacery w najbliższą okolicę w celu obserwacji roślin i zwierząt w naturalnym środowisku. Relaks i odpoczynek  w cieniu drzew, przysłuchiwanie się szumom wiatru, wspólny śpiew, delektowanie się pięknem przyrody łagodzi stany napięcia emocjonalnego, poprawia nastrój, przeciwdziała depresji, integruje mieszkańców. Nasi

Koncert z NLO Pleszew

Nasz Dom chętnie odwiedza młodzież. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie. Młodzież wystąpiła z mini koncertem gdzie śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitar.

EnglishGermanPolish
MENU