Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Kino „Sami Swoi”

Kolejny raz wybraliśmy się do Kina  Hel w Pleszewie. Tym razem obejrzeliśmy polski film „Sami Swoi. Początek”, który z zainteresowaniem wszyscy oglądali.

Turniej Warcabowy

Warto wypełnić sobie czas rozrywką dla umysłu. Dobrym sposobem na to jest więc udział w turnieju jednej z najstarszych strategicznych gier planszowych, jakimi są warcaby. Rozgrywka odbyła się pomiędzy oddziałami Domu. Każdy oddział reprezentowała  czteroosobowa grupa graczy. Turniej odbywał się w dwóch fazach. W fazie wstępnej odpadli najsłabsi, miały też miejsce niespodziewane przetasowania. Rozgrywki finałowe

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa 14 lutego jest początkiem Wielkiego Postu. Tradycyjnie, zgodnie ze zwyczajem w tym dniu podczas mszy odbyło się posypanie głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu rozpoczynamy duchowe przygotowania na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Zabawa Walentynkowa

„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku, A ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny”. 13 lutego odbyła się Zabawa Walentynkowa w której uczestniczyli mieszkańcy naszego Domu ze wszystkich oddziałów oraz podopieczni z Dziennego Domu „Senior+”. Tańcom, hulańcom nie było dość… Najedzeni i wytańczeni seniorzy z uśmiechami na twarzy wrócili do

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Za nami jeden z naprawdę „pysznych” dni. Ludzie na całym świecie jedzą pizzę, a 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym Domu również obchodziliśmy dzisiaj to święto, zajadając się tym pysznym włoskim smakołykiem.

Tłusty Czwartek

Pyszne są pączusie z malinowym nadzieniem, także z budyniem nawet sobie cenię, na te z malinami patrzę kosym oczkiem, a gdyby tak zrobić je z wędzonym boczkiem? Tradycyjnie w tłusty czwartek zajadamy dzisiaj pączki.

Współpraca z PTOF

Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie nawiązał współpracę z Polski Towarzystwem Opieki Farmaceutycznej. Celem współpracy jest poprawa leczenia farmakologicznego naszych mieszkańców poprzez prowadzenie świadczeń Przeglądów Lekowych. Nad poprawnością działań będzie czuwał zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Kolorowe kanapki

Nowy rok, nowe postanowienia. Dziś postawiliśmy na zdrowe odżywianie. mamy za sobą zajęcia kulinarne. Przygotowaliśmy zdrowe kanapki i sałatki. Koloru i zapachu dodały szczypiorek i papryczka. Smacznego.

„Herbatka dla Seniora”

Dzieci z grupy Stokrotki w ramach akcji charytatywnej „Herbatka dla Seniora” przekazali Naszym mieszkańcom herbatki. Celem działania było m.in. rozwijanie u dzieci empatii i postaw prospołecznych – sprawności w czynieniu dobra. Bardzo dziękujemy za pamięć o Naszych Seniorach.

Wystawa Klocków Lego

W dniu 26 stycznia Mieszkanki z oddziału w Fabianowie wybrała się na aktywizację społeczną do Galerii w Ostrowie Wielkopolskim. Obejrzały wystawę klocków Lego oraz zrobiły zakupy.

Biblioterapia

Na zajęciach z biblioterapii czytamy „Akademię Pana Kleksa” Jana Brzechwy, w związku z czym postanowiliśmy wybrać się na nową ekranizację filmu do kina. 26 stycznia 2024 r. grupa mieszkańców wybrała się do Kina Hel. W obecnej ekranizacji w postać Ambrożego Kleksa wcielił się znakomicie  Tomasz Kot. Film był swobodną interpretacją baśni Brzechwy. Znakomita scenografia, świetne

Babcia i Dziadek

Babcia i Dziadek – to mądrość, doświadczenie i wielkie pokłady miłości. W naszym Domu celebrujemy to święto, ponieważ chcemy, żeby nasi podopieczni czuli się wyjątkowi, ważni i potrzebni. Poza wspólnymi rozmowami, poczęstunkiem Nasi Mieszkańcy śpiewali znane piosenki oraz wiersze. Wszystkim naszym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i samych szczęśliwych dni.

EnglishGermanPolish
MENU