Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

Podziękowanie dla Pana Jana Masztalerza

Pan Jan Masztalerz Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew, przekazał Naszym mieszkańcom dużą kolekcję książek o różnej tematyce. Rodzinie Pana Masztalerza dziękujemy za powiększenie zbiorów w Naszej bibliotece, która na pewno będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem, w tych trudnych pandemicznych czasach.  

Walentynki 2021r.

„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku, A ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny” Dnia 12 lutego 2021 r. mieszkańcy Naszego Domu wręczyli każdemu mieszkańcowi oraz pracownikowi walentynkę zrobioną przez siebie. Celebrowanie święta odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dzień Babci i Dziadka 20201

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach oraz dzieci z Przedszkola w Lenartowicach przekazały Naszym Mieszkańcom kartki z okazji ich Święta. Akcja pt.”Kartka dla Seniora” sprawiła Naszym mieszkańcom ogromną radość i uśmiech na twarzach. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz piękne własnoręcznie robione kartki.

Wigilia

Za nami specyficzny rok, Wigilia jednak była obchodzona jak co roku, nie brakowało tradycji oraz ciepłego klimatu. Po złożeniu sobie życzeń oraz połamaniu się opłatkiem, wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy i rozpoczęli celebracje Świąt.

Życzenia Świąteczne

Ten trudny czas, brak możliwości spotkań z Rodziną, radosnego świętowania i izolacji społecznej wywołuje w nas smutek i niepewność. W ostatnich dniach dostaliśmy dużo kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych mieszkańców. Bardzo dziękujemy Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie, Domu Dziecka w Pleszewie, Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie oraz Szkole Podstawowej nr 4

Występ Iluzjonisty Pana Sławomira Jenerowicza

W dniu 3 marca 2020r. z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy Pana Sławomira Jenerowicza. Pan Sławomir zapewnił naszym podopiecznym mnóstwo wrażeń wprowadzając ich w świat magii i iluzji, a przede wszystkim w bardzo dobry nastrój. Występ budził wśród wszystkich zgromadzonych ogromne emocje i podziw dla talentu naszego gościa. Największą atrakcją było: włożenie ręki w szklaną szybę,

Ostatki

25 lutego 2020r. odbyły się Ostatki, czyli ostatnie dni karnawału które mają wielowiekową tradycję.  Od dawna świętowano je, jedząc słodkie i tłuste potrawy oraz spotykając się na balach. Również nasi mieszkańcy pożegnali karnawał na wspólnej zabawie przy skocznej muzyce, a jeżeli do tego dodamy pyszne smakołyki, to radość dla oka, ucha i brzucha.

Zabawa Walentynkowa

14-ego lutego obchodzony jest powszechnie jako Dzień Zakochanych. Również u nas nie zabrakło walentynkowego akcentu. Zorganizowaliśmy zabawę taneczną. Parkiet non stop wypełniony był znakomitymi tancerzami. Aby wzmocnić siły podczas pląsów mieliśmy przerwę na słodki poczęstunek i kawę. Ten dzień był szczególny Nasza Mieszkanka Pani Halina obchodziła 90 urodziny z tej okazji odśpiewaliśmy Sto Lat.  

Kolędowanie „Mater Mea”

W dniu 19 stycznia odbyło się wspólne kolędowanie Naszych Mieszkanek z Fabianowa z grupą „Mater Mea” z Rozdrażewa.

Zespół tańca ludowego Swojacy

Żywą lekcję folkloru przedstawił nam 17 stycznia Zespół Tańca Ludowego Swojacy z miejscowości Moszczanka – Skrzebowa. Zespól zaprezentował taneczno – muzyczny spektakl kolędowy. Dziękujemy bardzo za przybycie i zapraszamy ponownie.zaprezentowaliśmy nasz  w Pleszewie.

Montaż słowno -muzyczny pt.” Hej kolęda, kolęda”

10 stycznia 2020 r. mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w montażu  słowno – muzycznym pt. „Hej kolęda, kolęda”. Wystąpił również Chór Męski Harmonia z Pleszewa. Były wiersze, kolędy, a także wspólne śpiewanie z publicznością.  Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej spędzili miłe chwile na rozmowach przy słodkim poczęstunku.

Orszak Trzech Króli

W dniu 7 stycznia odbyło się kolędowanie połączone z Orszakiem Trzech Króli. Kolędnicy przy dźwięku kolęd odwiedzili mieszkańców w pokojach oraz Dyrekcję i personel Domu. W całym budynku rozbrzmiewał śpiew kolęd.

EnglishGermanPolish
MENU