Aktualności

Aktualności

Codzienne życie naszego Domu i niecodzienne wydarzenia

„W drodze do Betlejem…”

Panie upamiętniły dziś Święto Trzech Króli. Jedno z najstarszych w chrześcijaństwie, obchodzone już w IV wieku. Jego celem jest uczczenie i objawienie światu nowo narodzonego Chrystusa. Przedstawiły w montażu słowno- muzycznym pt. ” W drodze do Betlejem”, postacie trzech Króli( Kacpra, Melchiora i Baltazara), wyjaśniły symbolikę złożonych przez Mędrców darów: złoto- dla najwyższego- Króla, kadzidło-

Wspólne kolędowanie

Z koronami na głowach, w barwnych strojach, przy śpiewie kolęd, Trzej Królowie i Anioł przeszli korytarzami Domu zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania. Odwiedzili mieszkańców w pokojach oraz Dyrekcję i personel. W całym budynku rozbrzmiewał radosny śpiew kolęd.

Wieczerza Wigilijna

W tradycji chrześcijańskiej dzień ten poprzedza Boże Narodzenie i kończy adwent. Ksiądz proboszcz rozpoczął wieczerzę od kolędy ” Wśród nocnej ciszy”. Ponieważ musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, to podzieliliśmy się wirtualnie opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Na stole dominowały: zupa owocowa z suszu, ryby smażone, w sosie greckim i śledzie, makiełki, kapusta z grzybami. Był to

Prezenty dla Naszych mieszkańców

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Mieszkańcy otrzymali upominki z najlepszymi życzeniami zdrowia, uśmiechu, pogody ducha i wszystkiego co dobre i najlepsze na nowy 2022 rok.

Stroiki świąteczne od Przedszkolaków

Boże Narodzenie coraz bliżej, a więc to też czas życzeń i serdeczności. Dzieci z grupy „Konwalie” jako przedstawiciele całego Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie przekazały stroiki świąteczne dla Naszych Mieszkańców. Dziękujemy dzieciom i wychowawcom za pamięć oraz piękne stroiki, które zagoszczą na stole podczas wspólnej Wieczerzy Wigilijnej.    

Czekoakcja

W Wielkopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Poznaniu w ubiegłym roku narodziła się myśl o zbieraniu Czekolad dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. W tym roku do akcji przyłączyły się dzieci z przedszkoli oraz uczniowie poznańskich szkół podstawowych. W dniu 21 grudnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przekazali dla wszystkich Naszych Mieszkańców czekolady i upominki. Tym samym „Czekoakcja” rozszerzyła swój

Szkoła w Marszewie

Uczniowie ze Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie nie zapomnieli o Naszych Mieszkańcach. Tradycyjnie jak co roku Nasi Mieszkańcy otrzymali przepiękne kartki bożonarodzeniowe z życzeniami.

Przedszkolaki z Przedszkola „Bajka”

Białe myśli lekkie jak puch niech anioł przywieje z nieba, otworzy skrzydłem nadziei i kolędę zaśpiewa. Bo Wigilia to piękny dzień, wszystko się rodzi na nowo, więc w blasku tajemnych świąt żyj, zdrowo i kolorowo. Świąteczne życzenia składają „Gumisie” z wychowawczyniami z Przedszkola nr 1 „Bajka” w Pleszewie

Hej kolęda, kolęda

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Panie przedstawiły montaż słowno- muzyczny pt. ” Hej kolęda, kolęda”. Z entuzjazmem czytały wiersze o świątecznych tradycjach, ich symbolice, o choince. Przerywnikiem był śpiew najpiękniejszych kolęd polskich. Radosny nastrój udzielił się nam wszystkich.

Razem na Święta

Przedszkolacy z grupy „Stokrotki” i „Bratki” z  Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie wzięły udział w akcji „Razem na święta”. Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcanie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Dzieci przygotowały i przyniosły śliczne bożonarodzeniowe kartki dla Naszych Mieszkańców. Bardzo dziękujemy za pamięć.

Ubieranie Choinek

Choinka jest jednym z głównych symboli nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Jak nakazuje tradycja w każdym domu powinna zagościć. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, pracownicy wspólnie z Mieszkańcami dekorowali bożonarodzeniowe drzewka przy dźwiękach znanych kolęd.  

Podziękowanie

Serdeczne podziękowania dla Nauczycieli i Uczniów ze Szkoły Stowarzyszenie „Edukacja – Młodzież” w Pleszewie. Dziękujemy za pamięć o Naszych Mieszkańcach za złożone życzenia, przekazane kartki bożonarodzeniowe oraz pierniki. Była to miła niespodzianka z okazji Mikołajek dla Naszych Seniorów.

EnglishGermanPolish
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST
MENU